Vandens gręžiniai

Vandens gręžinys yra ilgaamžis statinys. Teisingai įrengtas vandens gręžinys jums tarnaus 30-60 metų. Senus gręžinius kaikuriuos galima remontuoti ir sugrąžinti dalį jo buvusių parametrų , bet dažnai renovavimo kaštai būna labai dideli ir geriau įsirengti naują. Mūsų turimos gręžimo technikos maksimalus gręžimo gylis ~200 metrų. Taip pat turime kompetentingus specialistus kurie užtikrina darbų kokybę. Uab Hidrogela gręžimo meistrai įrengs jums vandens gręžinį tokia tvarka:

  • Projekto parengimas ir suderinimas
  • Paruošiamieji darbai
  • Žvalgybos gręžimo darbai
  • Surastas, išanalizuotas, ir teisingai parinktas efektyvus vandeningas sluoksnis.
  • Apsaugines PVC kolonos įrengimas
  • Išbandymas giluminiu siurbliu, hidrogeologinių gręžinio parametrų nustatymas
  • Vandens kėlimo įrangos paskaičiavimas ir montavimas
  • Atlikus visus žemkasos darbus, darbo aikštelė rekultivuojama ir išlyginama eskavatoriumi.
  • Vandens kokybės tyrimas, gręžinio paso išėmimas iš LGT (Lietuvos Geologijos Tarnyba)
  • Pagal individualų susitarimą sumontuojami vandens gęrinimo filtrai

Paruošiamieji darbai (technologinės duobės ir spec. žvyro paruošimas):

Gręžinio įrengimo darbai pradedami nuo darbo aikštelės paruošimo. Turi būti paruoštas privažiavimo kelias. Atlaisvinta darbo aikštelė. Tada iškasama technologinė duobė gręžimo skiediniui. Atvaroma, pastatoma ir paruošiama technika darbui, išpilamas reikiamas kiekis frakcijonuoto žvyro

Žvalgybos gręžimo darbai:

Kiekvieno gręžinio gręžimas pradedamas nuo žvalgybos. Žvalgyba - tai gręžimo procesas, kurio metu gręžiama, ieškoma, įvertinama, nustatoma, kokiame gylyje yra vandeningas horizontas. Žvalgyba atliekama pagal projektą arba iki gylio suderinto su užsakovu atsižvelgus i geologinius sluoksnius bei sąlygas. Radus viena ar kelis vandeningus sluoksnius mūsų specialistai įvertina jo hidrogeologines charatkeristikas numatomus geodinaminius parametrus ir nusprendžia kuris vandeningas sluoksnis atitinka jūsų įvardintus (projekte nurodytus) poreikius, dažniausiai tai yra reikiamas vandens debitas per valanda aptarnauti tam tikrą poreikį objektui.

Gręžinio apsauginės PVC kolonos įrengimo darbai:

Prasidirbus gręžskylę (jos diametras priklauso nuo leidžiamu vamzdžių diametro ir reikiamo filtracinio lauko sudarymo) ir išsitraukus techninius gręžimo vamzdžius su gręžimo karūna (kaltu), leidžiami gręžinio apsauginiai (kolona) PVC vamzdžiai su fitrine dalimi ir sėsdintuvu. Gręžinių kolonoms ir filtrams naudojami PVC (polivinichlorido) vamzdžiai PN10-PN16 slegio indeksu, 125mm-195mm diametro. Gręžinio plyšinis-tinklelinis filtras ir visa užvamzdinė ertmė apipilama plautu frakcijonuotu žvyru, izoliuojami sluoksniai molio granulėmis Kompaktonit, tuo pačiu apsaugant gręžinį ir giluminę gamtą nuo paviršiaus taršos..

Išbandymas giluminiu siurbliu, hidrogeologinių gręžinio parametrų nustatymas:

Atliekamas gręžinio atpumpavimas. Išpumpuojamas visas gręžimo metu naudotas gręžimo skiedinys taip pat išvalomas vandeningas sluoksnis. Išmatuojami gręžinio duomenys-charakteristikos: Maksimalus vandens debitas, eksplotacinis debitas, vandens statinis bei siurblio montavimo lygis. Galiausiai gręžinys paruošiamas eksplotacijai. Paimami vandens mėginiai laboratorijai atlikti cheminę analizę.

Vandens kėlimo įrangos sąmatos paskaičiavimas ir montavimas:

Standartinė vandens tiekimo sistemos montavimo schema: Vandens kėlimo įranga parenkama atsižvelgiant į gręžinio techninius duomenis ir užsakovo poreikius. Paprastam namui su viena šeima pakanka 1 - 3 m3/h, tuo tarpu pramoniniam objektui, žemės ūkiui ar gyvenvietei gali prireikti 10 - 50 m3/h. Mes galime pasiūlyti tik kokybiškus Franklin (vokietija) ir Grundfos (danija) firmų vandens kėlimo giluminius siurblius ir valdymo sistemas nuo 0,37KW iki 11KW galingumo 220/380v ir iki 50m3/h našumo. Valdymo sistemos vienfazės ir trifazės su isšsiplėtimo indu reguliuojant slėgio rėlei, arba su dažnio keitikliu palaikant pastovu slėgį su slėgio davikliu. Individualiems namams su nedideliu vandens poreikiu, mes dažniausiai rekomenduojame montuoti vienfazes sistemas Franklin Substart-Subtronic arba Grundfos SQE modelius. Paprastas ir patikimas eksplotavimas už prieinama kaina. Didesnio našumo poreikiui patenkinti montuojame trifazius galingus siurblius su dažnio keitiklio valdymu. Renkantis vandens kėlimo įrangos komplektą reikia nuspręsti, kas bus statoma - išsiplėtimo indas su spaudimine rėle, ar montuojamas dažnio keitiklis su pastovaus slėgio sistema (kompiuteris reguliuojantis siurblio darbą). Abu variantai turi savo pliusų ir minusų, apie kuriuos gali papasakoti mūsų specialistai. Dažnių keitiklis - modernesnis konfortiškesnis sprendimas, užimantis mažiau vietos, saugantis sistemą nuo hidraulinių smūgių, palaikantis pastovu slėgį, prailginantis siurblio tarnavimo laiką, tačiau dažnai brangesnis sprendimas negu sistema su hidroforu, slėgio rėle ir valdymo pultu. Mūsų specialistai jums parinks optimaliausią laiko ir kokybės patikrintą variantą.

>